Müügitingimused

Kraapsu veebipoe (edaspidi Veebipood, Müüja) omanik on Kraapsu OÜ (registrikood 14752815). 

Müügitingimused kehtivad Kraapsu OÜ ja veebipoe www.kraapsu.eu klientide (edaspidi Klient, Ostja) vahel kaupade ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Kliendi ja Müüja vahelisi õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad seadused, väljakujunenud head tavad, toodete lisainfo, KKK ja Tarneviiside leht.

ÜLDINE

Kliendi poolt esitatud tellimus on aluseks ostu-müügi lepingule Müüja ja Kliendi vahel. Müügileping jõustub alates tasumisele kuuluva ettemaksu laekumisest Kraapsu OÜ arvelduskontole. Tooteid ei valmistata enne müügilepingu jõustumist.

Kraapsu OÜ nõustub lepinguga, kui ta asub tellimust täitma, jättes endale vajadusel õiguse tellimus tühistada sellest Klienti informeerides.

Müüjal on õigus muuta ning täiendada Veebipoes käesolevaid müügitingimusi, tooteid, nende kirjeldusi, pilte, hindu ning muud sisu vastavalt oma äranägemisele.

Kraapsu OÜ jätab endale õiguse kujundada tooteid endale omase käekirja ja parima äranägemise järgi. Loomingulistest ja kunstilistest vaadetest tulenevaid eriarvamusi ja pretensioone ei rahuldata.

Kliendi soovitud teemaga temaatiliste dekoratsioonide vm seda vajavate eritööde puhul saadame kliendile enne tellimus valmistamist ülevaatamiseks kavandi. Peale kavandi valmimist on kujunduses võimalik teha väiksemaid muudatusi, nagu piltide/detailide eemaldamine-lisamine, värvide muutmine ja/või elementide ümberpaigutamine/suuruse muutmine. Peale esmase kavandi valmimist ei ole võimalik teemat enam muuta. Suuremate muudatuste tegemisel või täiesti uue teema puhul rakendub tellimusele lisatasu vastavalt muudatuste mahule. Klienti teavitatakse tasu lisandumisest enne muudatuste sisse viimist. 

Kauplemine toimub EUR valuutas. Kaupade hinnad ei sisalda ja neile ei arvata juurde käibemaksu.  Toodete hinnale lisandub tellimuse vormistamise käigus Kliendi poolt valitud tarneviisile vastav kohaletoimetamise tasu. Tarneviis valitakse ning kohaletoimetamistasu arvutatakse ostukorvis.

TELLIMUSE VORMISTAMINE 

Tellimust saavad esitada ainult täisealised ja teovõimelised Kliendid.

  1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted e-poes ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tellimuse maksumus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:
  • Montonio Pangalingid Eesti, Soome, Läti ja Leedu pankadega
  • Visa/Mastercard kaardimaksed
  • Pangaülekanne Kraapsu OÜ arvelduskontole

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Pangalingi ja kaardimakseid  vahendab Montonio Finance OÜ. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Montonio Finance OÜ turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele, v.a. Kliendi arvelduskonto number (IBAN). Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance OÜ-le.

  1. Eritellimustööde puhul, millele ei ole võimalik e-poest tellimust esitada, saab kirjutada meile aadressile info@kraapsu.eu või võtta ühendust Kraapsu sotsiaalmeedia kanalites Facebookis või Instagramis. Eritellimustööde tasu ja muud tingimused lepivad Müüja ja Klient omavahel kokku ning kajastatakse arvel.

Tellimuse eest tasumine toimub Kliendile väljastatud arve alusel pangaülekandega Veebipoe arvelduskontole arvel märgitud tingimustel. 

KAUBA KÄTTESAAMINE JA TARNEAEG

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Läti, Leedu, Soome. Teistesse EL liikmesriikidesse saab tellida kaupu Omniva Lihtkirjaga või erikokkuleppel.

Kaubad on saadaval kuni kaupu jätkub. Kraapsu OÜ-l on õigus lepingust taganeda juhul, kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida.

Müüja informeerib Klienti lepingust taganemisest esimesel võimalusel kas telefoni, e-kirja või muul kirjalikku taasesitamist võimaldaval teel. Juhul, kui Klient on tellitud kauba eest juba tasunud, tagastab Müüja ostusumma viivitamatult, kuid hiljemalt 14 päeva jooksul.

Kättetoimetamise kiirus sõltub Müüja poolt toote juurde lisatud tarneajast, Tarneinfo lehel esitatud tarneaegadest ja/või kliendi esitatud “hiliseimast kättesaamise kuupäevast” ja tellimuste järjekorrast. Tellimus võetakse töösse peale arve tasumist. Tellimuse tarneaeg võib nihkuda paari päeva raames olenevalt pühadest ja ettenägematutest asjaoludest. 

Müüja ei garanteeri kauba kättesaamist kliendi esitatud “hiliseimal kättesaamise kuupäeval”, kuid teeb alati kõik endast sõltuva, et seda arvestada tellimuse valmistamisel ja tarnimisel ja teavitab klienti koheselt, kui selgub, et tellimuse täitmine soovitud ajaks ei ole võimalik. 

Kaup tarnitakse Kliendini koostöös transpordi partneritega (Itella Smartpost, Omniva). Kauba saatmiskulud tasub Klient ning vastav hinnainfo on kuvatud ostukorvis ja tarneinfo lehel saatmisviisi juures. Kraapsu OÜ ei vastuta toote kadumise, hilinemise või kahjustumise eest, mis on toimunud pärast toote üleandmist tarnepartnerile.

Samas tellimuses olevad erinevate valmimisaegadega tooted saavad tellimuse kinnitamisel lõpliku valmimisaja kõige pikema ooteajaga toote järgi.

Müüja ei vastuta kaupade kohaletoimetamise viivituse ja arusaamatuste eest juhul, kui need on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigusest. 

TAGANEMISEÕIGUS

Vastavalt Eesti Vabariigi Võlaõigusseaduse § 56-le on Kliendil õigus lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates veebipoest tellitud kauba kättesaamisest ning kaup kasutamata kujul rikkumata pakendis tagastada väljaarvatud eritellimustoodete puhul. Tagastamise õigus ei laiene juriidilistele isikutele. Tarbijakaitseseaduse mõistes on tarbija eraisik.

Eritellimustoodete valmistamine võib eeldada Kraapsu OÜ-l koheste kulutuste tegemist (kujunduste, paberite jms materjalide tellimine), mistõttu ei aktsepteerita tellimuste tühistamist peale 24 tunni möödumist tellimuse edastamisest ja kinnitamisest (tasumisest) alates, v.a. erandlikel juhtudel. Müüja võib Kliendile pakkuda tühistada soovitava tellimuse väärtuses kinkekaarti või krediiti e-poes kasutamiseks või asendustoodet. 

Tagastada ei saa spetsiaalselt eritellimusel Kliendile valmistatud tellimusi ja kinkekaarte.

Tagastatud toode peab olema originaalpakendis, originaalmarkeeringus ning samasuguses komplekssuses nagu Kliendile väljastamise hetkel.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see oleks lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb saata vastavasisuline e- kiri, mis tuleb saata e-posti aadressile info@kraapsu.eu hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise saatmiskulu kannab Klient. Müüja ei hüvita tagasisaatmise kulusid.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel alates kauba kättesaamisest, toote eest tasutud tasud. Tarnekulud ei kuulu tagastamisele.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

PRETENSIOONIDE ESITAMISE AEG

Veebipood vastutab toodete nõuetele mittevastavuste ja puuduste eest. Kui avastate kauba kätte saamisel, et toode ei vasta tellitule, siis palun saatke 3 tööpäeva jooksul e-mail aadressile info@kraapsu.eu koos kauba mittevastavuse või puuduse kirjeldusega.

Veebipoodei vastuta Kliendi süül toote kahjustumise eest ning puuduste eest, mis on tekkinud tootele seoses ebaotstarbelise ning mittekorrapärase kasutamise tagajärjel. Samuti ei aktsepteerita loomingulistest ja kunstilistest vaadetest tulenevaid eriarvamusi ja pretensioone. Veebipood ei vastuta Loodusjõudude poolt tootele tekitatud kahjude eest ja toote kahjustumise eest, mis on toimunud pärast toote üleandmist tarnepartnerile ning toodete ebaotstarbelisest kasutamisest tekkinud kahjusid.

Toote mittevastavuse ning puuduste korral on Kliendil õigus nõuda toote asendamist korrektse tootega. Transpordi kulud kannab sel juhul Müüja.

Kraapsu OÜ vastab Kliendi esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Kui Kliendil on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@kraapsu.eu. 

Lepingu täitmisel tekkivad vaidlused püütakse lahendada läbirääkimiste teel. Kui Klient ja Müüja ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitseameti juures tegutseva Tarbijavaidluste komisjoni poole.

Ostukorv
Scroll to Top